Teatr Kamienica

O teatrze

Rok założenia teatru: 2009

Budynek Teatru Kamienica usytuowany jest w samym centrum Warszawy, obok Placu Bankowego. Zbudowany w 1901 roku, jest jedną z nielicznych budowli ocalałych z II wojny światowej. 

Cechą charakterystyczną Teatru Kamienica jest repertuar słynący z zabawnych komedii, które oprócz wywoływania u widza śmiechu, skłaniają go do głębszej refleksji nad zawartym w fabule przesłaniem. Spektakle Teatru Kamienica poruszają istotne, obecne w życiu każdego kwestie, ubrane w komiczne sytuacje i żarty. Mimo dużej dawki humoru, każdy spektakl w subtelny sposób przekazuje uniwersalne prawdy o świecie. 

Oferta teatru Kamienica to spektakle przeznaczone dla dorosłych, młodzieży i dzieci. Jednak dodatkowo placówka zaangażowana jest w działalność społeczno-kulturalną, np. organizację akcji dobroczynnych, debat eksperckich i warsztatów edukacyjnych.

Teatr Kamienica jest także miejscem przyjaznym i otwartym zarówno dla środowiska artystycznego, jak i biznesowego. Łączna powierzchnia pomieszczeń w Teatrze Kamienica wynosi około 2000 m². W przestrzeni tej możliwe jest zorganizowanie zarówno efektownych imprez, jak też kameralnych spotkań.

Kontakt

Rezerwacja biletów: 
https://teatrkamienica.pl/pl/top-bilety/kasa-biletowa; bilety@teatrkamienica.pl
Miejsce prezentacji spektakli: 
Al. Solidarności 93
Kontakt mailowy: 
Kontakt telefoniczny: 
22 624 01 99
Osoby prowadzące / dyrektor: 
Justyna Sieńczyłło i Kajetan Kamiński