Teatr Politechniki Warszawskiej

O teatrze

Rok założenia teatru: 2005

Teatr Politechniki Warszawskiej funkcjonuje jako teatr studencki i jest jedną z jednostek
artystycznych wpisanych w strukturę Politechniki Warszawskiej.

Kierownikiem Teatru PW jest aktor i reżyser teatralny oraz filmowy Grzegorz Sierzputowski, do którego w 2005 roku zwróciła się grupa studentów z prośbą o stworzenie teatralnego zespołu na uczelni. W zespole aktorskim nadal są osoby, które grają w przedstawieniach od momentu powstania teatru. Co roku organizowany jest jednak nabór do teatru i zespół aktorski uzupełniany jest o reprezentantów roczników coraz młodszej generacji. W naszych działaniach dochodzi również do wyjątkowego spotkania studentów z wykładowcami, co rozwija naszą artystyczno-humanistyczną kreatywność.

Repertuar teatru jest bardzo różnorodny. Obejmuje spektakle klasyczne, opierające się w głównej mierze na dramacie, jak również formy bardziej współczesne w nurcie teatru postdramatycznego, zestawiające ze sobą różne teksty kultury. Przedstawienia tworzone są w głównej mierze z myślą o społeczności studenckiej i akademickiej ale ich przekaz jest na tyle uniwersalny, że nie tworzy bariery między zespołem a innymi środowiskami. Realizowane są również spektakle dla dzieci, w których najważniejsza jest ich wartość dydaktyczna.

Kontakt

Rezerwacja biletów: 
Informacja o dostępnych opcjach rezerwacji biletów na stronie konkretnego wydarzenia na facebooku.
Miejsce prezentacji spektakli: 
Spektakle odbywają się w różnych miejscach. Informacja o miejscu prezentacji wybranego spektaklu znajduje się na stronie danego wydarzenia.
Kontakt mailowy: 
Kontakt telefoniczny: 
+ 48 22 234 69 89