Teatr Potem-o-tem

O teatrze

Rok założenia teatru: 2016

Teatr Potem-o-tem to teatr prywatny, działający w pełni niezależnie - nie pobierając żadnych publicznych dotacji. Utrzymuje się dzięki wpływom z biletów, wsparciu widzów w serwisie Patronite.pl oraz dzięki zaangażowaniu całego zespołu. Teatr nie posiada swojej siedziby. Spektakle realizowane są w wynajmowanych nieteatralnych przestrzeniach lub gościnnie na deskach innych stołecznych teatrów. Potem-o-tem to grupa poszukująca nowych form opowiadania, które w połączeniu humoru, alternatywnych przestrzeni i bliskiej relacji z widownią dają nową jakość teatralnego doświadczenia.
Teatr działa na prawach Stowarzyszenia - kierowany jest przez Zarząd, w skład którego wchodzi dwóch członków Stowarzyszenia działających łącznie - prezes Marcin Zbyszyński oraz wiceprezes Filip Kosior. W skład zespołu aktorskiego wchodzą aktorzy, który zostali zaproszeni do pracy przy powstawaniu przynajmniej jednego spektaklu. Nowe zaproszenia do zespołu aktorskiego kierowane są do absolwentów szkół państwowych - świeżych absolwentów najmłodszego pokolenia. Do realizowanych przedstawień zapraszane są też gościnnie (do udziału w projekcjach video) wybitne postaci polskiej sceny teatralnej, takie jak Jerzy Radziwiłowicz czy Wojciech Malajkat.

Teatr stara się portretować swoje pokolenie. Pokolenie ludzi urodzonych w ostatniej dekadzie XX wieku. Jednak spektakle skierowane są do znacznie szerszego grona odbiorców. Daty urodzenia ani poziom wykształcenia nie mają znaczenia, teatr tworzony jest dla widzów, którzy szukają w nim czegoś nowego, przyjemnego, ale nie pozbawionego refleksji, a często też dla tych, którzy do teatru chodzić nie lubią. Swoim repertuarem zespół stara się wypełniać niszę ambitnej, mądrej komedii bardzo często grając przy okazji z innymi gatunkami, takimi jak musical, science-fiction, horror czy mockument. Repertuar oparty jest o prapremiery nowych tekstów dramatycznych, które powstają na potrzeby danej realizacji, a ich autorem jest Marcin Zbyszyński.

Kontakt

Rezerwacja biletów: 
http://potemotem.com/repertuar
Miejsce prezentacji spektakli: 
Spektakle realizowane w wybranych przestrzeniach nieteatralnych lub gościnnie na deskach innych teatrów. Lokalizacja teatru na mapie została przypisana na podstawie adresu Stowarzyszenia Potem-o-tem.
Kontakt mailowy: 
Kontakt telefoniczny: 
+ 48 513 152 770
Osoby prowadzące / dyrektor: 
Marcin Zbyszyński