Teatr WARSawy

O teatrze

Rok założenia teatru: 1997 (wcześniej Teatr Konsekwentny)

Teatr WARSawy zalicza się do kategorii teatrów niezależnych, prywatnych i offowych.
Zlokalizowany jest w budynku dawnego kina WARS przy Rynku Nowego Miasta 5/7 tworząc
offowe centrum kultury. Prowadzony przez organizację pozarządową jest „niepubliczną instytucją kultury” - niekomercyjną, ambitną i otwartą na różne kierunki w sztuce. To miejsce doceniane przez krytyków teatralnych i recenzentów, wymieniane w ogólnopolskich podsumowaniach sezonu, z tytułami i rolami teatralnymi, które są nagradzane i wysoko oceniane w recenzjach.

Stery teatru dzierży Adam Sajnuk – założyciel, aktor i reżyser wielu spektakli. Teatr WARSawy nie ma stałego teamu aktorskiego tylko zespół osób z nim współpracujących. Są to zawodowi i uznani reżyserzy oraz aktorzy, scenografowie, kostiumolodzy i reżyserzy światła. Oprócz znanych i wybitnych artystów teatr zaprasza do współpracy reżyserów i aktorów początkujących, realizując m.in. projekt o nazwie „Społeczna Scena Debiutów”, który ma na celu stworzenie szans kolejnemu pokoleniu artystów.

Spektrum repertuarowe Teatru WARSawy jest dość szerokie – obok sceny dramatycznej, która jest sceną bazową teatru, znajdziemy tu również coś dla miłośników stand-upu, a także wartościową propozycję skierowaną do młodej widowni. Placówka zaspokaja apetyt na sztukę ciekawym i ambitnym repertuarem. Pokazuje tym samym, że stolica Polski – miasto, w którym prawie wszystko jest ponazywane i instytucjonalne, ma również swoje artystyczne i undergroundowe podziemie oraz nie boi się rozwijania inicjatyw offowych.

“To dla mnie swoiste miejsce wyrażania swoich myśli, pokazywania twórczości, spierania się
poglądów. Nowi ludzie, świeżość pomysłów, oryginalny repertuar, adaptacje zamiast
gotowych dramatów” – Adam Sajnuk, dyrektor teatru – „To teatr komunikatywny,
nastawiony na widza i dialog z widzem - człowiekiem nowoczesnym, otwartym, niezależnym
myślowo oraz szukającym tożsamości z miejscem i ze społecznością”.

Kontakt

Strona teatru: 
Rezerwacja biletów: 
bilety@teatrwarsawy.pl ; + 48 22 468 00 99
Miejsce prezentacji spektakli: 
ul. Rynek Starego Miasta 5/7, Warszawa
Kontakt mailowy: 
Kontakt telefoniczny: 
+ 48 22 468 00 99